تبلیغات نامحسوس یا پنهان، فرصتی بزرگ برای کمپانی‌ها

تبلیغات کلید معجزه‌گر افزایشفروش است و در ادامه یکی از راهای تبلیغات غیر مستقیم را به شما معرفی می‌کنم که نقش چشمگیری را در فروش ایفا می‌کند. به تبلیغاتی که نامحسوس باشد و به صورت غیر مستقیم به کالا و یا خدمات شما اشاره می‌کند تبلیغات نامحسوس یا همان Product Placement نیز گفته می‌شود. این یک روش تبلیغاتی مدرن است که در فضایی از فیلم‌های سینمایی، سریال‌های تلوزیونی و یا بازی‌های ویدئویی به نمایش دادن محصول یا خدمات و یا برند اختصاص داده می‌شود و یکی از تاثیرگذارترین نوع معرفی کالا است. زیرا بیننده همیشه از شخصیت‌های مورد علاقه خود نمونه‌برداری می‌کند.

این روش غیرمستقیم نامحسوس تبلیغاتی در حقیقت از سال ۱۸۹۶ در صنعت سینما در حال استفاده است و بارزترین این نمونه‌ها را در فیلم ( ET ) محصول سال ۱۹۸۰ می‌توان دید که فروش محصولات (Reeses pieces) را در آن زمان تا ۶۵ درصد افزایش داد.

 

کمپانی اپل ادعا می‌کند که هرگز برای تبلیغات نامحسوس هزینه‌ای پرداخت نکرده و همیشه سعی کرده بهترین بازار را داشته باشد. درصورتی که در سال ۲۰۱۱ از محصولات اپل در ۱۷ فیلم از ۴۰ فیلم برتر (box office) در آمریکا استفاده شده است. در همان سال محصولات کمپانی اپل در ۸۹۱ برنامه تلوزیونی آمریکا نیز قابل مشاهده بودند. با توجه به گزارش وب سایت (Brand Channel) در سال ۲۰۱۱ کمپانی (Apple) مقام اول در استفاده از این نوع تبلیغات غیرمستقیم را داشته و مقام دوم به کمپانی‌های (Dell) و (Chevrolet) و (Ford) و همچنین مقام سوم به کمپانی های (Cadilla) و (Coca-Coca) و (Mercedes-Benz) رسیده است.

رکورد بهترین فیلم در جذب برندها برای تبلیغات نامحسوس، در دست فیلم (Transformers: Dark of the Moon) است که بیش از ۷۱ برند و محصول را توانسته به صورت غیرمستقیم تبلیغ نمایند.

 

تبلیغ یک تولیدکننده شیر چینی که در فیلم Transformers آمده

 

برند لنوو در فیلم Transformers

همچنین به گزارش روزنامه (Washington Post) در سریال تلوزیونی (۲۴) شخصیت‌های مثبت از کامپیوترهای (Apple) استفاده و شخصیت‌های منفور از کامپیوترهای بی‌نام استفاده می‌کردند. به همین دلیل طبق نظرسنجی این روزنامه که توسط روزنامه‌نگار معروف (Sara Kehaulani Goo) انجام شد، تاثیر روانی استفاده از کامپوترهای کمپانی اپل در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی باعث فروش بیشتر این کمپانی گردیده است.

آیا شما هم با این مورد مواجه شده‌اید و تا حالا حس کرده‌اید که توسط محصولی به صورت نامحسوس هدفگیری شده‌اید؟

 

منبع:  وب‌سایت بالای خط

دیدگاه مورد نظر خود را ارسال نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*