وب مستر تولز چیست؟

یکی از مهم ترین و بهترین راه های موجود برای جذب ترافیک بیشتر برای وب سایت، بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو است.

ما تا بدین جا در مورد سئو مطالب گوناگونی را منتشر کرده ایم، اما بهتر است پیش از انجام هرگونه فعالیتی در راستای بهینه سازی سایت تان برای موتورهای جستجو، شما را با ابزار رایگان گوگل برای وب مسترها، یعنی وب مستر تولز (Google Webmaster Tools – WGT) آشنا کنیم. بنابراین در این سری از مقالات آموزش وب مستر تولز قصد داریم شما را با این ابزار رایگان و بسیار کاربردی گوگل و بخش های مختلف آن، آشنا کنیم.

 

وب مستر تولز چیست؟

 

وب مستر تولز ، ابزار رایگان گوگل برای صاحبان وب سایت های اینترنتی ، Google Webmaster Tools و یا GWT، نام هایی است که به این ابزار می توان نسبت داد.

وب مستر تولز یک ابزار رایگان است که توسط گوگل برای صاحبان وب سایت های اینترنتی فراهم شده تا در درجه اول به آن ها نشان دهد که در پس زمینه، چه اتفاقی برای وب سایتشان در حال وقوع است.

با استفاده از این ابزار و داده های به نمایش درآمده در آن شما به راحتی می توانید با خود گوگل، مکالمه ای جدی و تاثیرگذار را آغاز نمایید.

شما به راحتی با استفاده از وب مستر تولز می توانید نقشه های XML سایت خود را (سایت مپ) را برای گوگل مشخص کنید. می توانید تعداد صفحات ایندکس شده خود را مشاهده نمایید. می توانید تعداد لینک های داخلی، تعداد تکرار کلمات کلیدی در وب سایت، تعداد جستجوهای انجام شده برای کلمات کلیدی شما و تعداد کلیک انجام شده بر روی آن ها، کراول های انجام شده بر روی سایتتان و در مجموع، تعداد بسیار زیادی از داده های مفید و کاربردی را از این ابزار رایگان گوگل، دریافت نمایید.

ما در این سری از مقالات قصد داریم بخش های مفید و کاربردی این ابزار مهم را نام برده و شما را تا حد امکان، با وب مستر تولز آشنا نماییم.

قطعا دیدگاه، نظرات و تجربیات شما در این مسیر می تواند به خوبی کمک حال ما بوده و به کارآمد بودن این سری مقالات بیافزاید.

دیدگاه مورد نظر خود را ارسال نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*