۴ نکته برای نگارش یک محتوای خوب و تاثیرگذار

اگر به تازگی وبلاگ و یا وب سایتی راه انداخته اید و نمی دانید که چه بنویسید، چگونه بنویسید، از کجا بنویسید و در مجموع، سوالاتی از این قبیل درباره نگارش یک محتوای خوب و تاثیرگذار دارید، این مقاله را از دست ندهید. .

۱٫ دفترچه ای از ایده هایتان تهیه کنید

ایده های نگارشی در هر حالتی به ذهن خطور می کنند. زمان و مکان نمی شناسند و شاید خوبی شان نیز همین باشد! اما بارها پیش آمده که ایده هایی که آن ها را بسیار خارق العاده می دانستید، در زمانی که قصد نگارش مطلبی داشتید، هر کار که می کنید به خاطرتان نمی آید که نمی آید!

خاصیت ایده ها، فرار بودن آن هاست. بنابراین سعی کنید دفترچه ای از ایده هایتان تهیه کنید. این دفترچه را همواره به همراه داشته باشید و هر زمان که ایده ای به ذهنتان خطور کرد، آن را یادداشت کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که قرار نیست در این دفترچه تمامی جزئیات را یادداشت نمایید، این کار ممکن است باعث اذیت شما شده و در نتیجه به احتمال بسیار زیاد، به سرعت این کار را رها خواهید کرد. بنابراین در دفترچه ایده های خود، تنها به نکات اصلی اشاره کرده و واژه هایی کلیدی از ایده خود را یادداشت کنید.

۲٫ مقدمه را در انتها بنویسید

بارها پیش آمده که مقدمه ای برای مطلب خود نوشته اید اما در حین نگارش مطلب، ایده های جزئی تری به ذهن شما خطور می کند و مطلبی که پیش از شروع کار انتظارش را داشتید، دچار تغییرات بسیاری شده است. بنابراین خیال خود را از همان ابتدا راحت کنید! مقدمه را در انتها بنویسید.

در این حالت، شمایی که تمامی مطلب خود را نوشته اید، به خوبی از تمامی محتوای آن آگاه هستید، بنابراین می توانید بهترین مقدمه ای که می توان برای این مطلب را نوشت، بنویسید. همچنین با این کار می توانید مطمئن باشید که پیوستگی مطلب شما حفظ شده و مقدمه شما، کاملا در راستای بدنه ی اصلی محتوای شماست.

۳٫ خشک ننویسید!

اینکه همواره به قواعد نگارشی توجه داشته باشید، بسیار خوب است. اما به این نکته توجه داشته باشید، وبلاگ شما روزنامه نیست! کاربران شما به دلیل رعایت تمامی قواعد نگارشی از جانب شما، به سایتتان مراجعه نمی کنند، بلکه آن ها عاشق نحوه نگارش، ایده های نگارشی و طرز بیان شما هستند.

آن ها به وبلاگ شما می آیند تا لذت ببرند، آن ها می آیند تا به دانش خود اضافه کنند، آن ها می آیند تا با شما و طرز فکرتان بیشتر آشنا شوند و …، بنابراین به جای اینکه ساعت ها صرف رعایت قواعد نگارشی کنید و از عبارات “قلمبه سلمبه” استفاده نمایید، زمان بیشتری برای ایده های بهتر گذاشته و همچنین بسیار روان و صمیمی بنویسید.

۴٫ محتوای بصری را فراموش نکنید

در این باره خودتان قضاوت کنید. خودتان بیشتر به خواندن علاقه مند هستید یا به دیدن؟ اگر توجه شما تنها بر روی محتوای متنی باشد، باید به شما بگوییم که احتمالا به زودی کاربران شما خسته خواهند شد. محتوای متنی بسیار خوب است اما سعی کنید در مطالب خود از تصاویر زیاد و یا حتی ویدیوهای مرتب استفاده نمایید.

استفاده از محتوای بصری، به جز آنکه از خستگی کاربران شما کم می کند، بر روی رتبه بندی مطالب شما در موتورهای جستجو نیز بسیار تاثیرگذار است. بنابراین هیچ گاه محتوای بصری را فراموش نکنید.

بسیار خوب! هم اکنون دست به کار شوید. یادتان باشد که بهترین تمرین برای نوشتن، نوشتن است. بنابراین دست به کیبورد شده(!) و اولین ایده ای که به ذهنتان خطور کرد را پیاده کنید.

دیدگاه مورد نظر خود را ارسال نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*