آدرس دهی SEO Friendly در وردپرس

اگر در پنل مدیریتی ورد پرس به بخش قسمت پیوندای یکتا Permalinks در بخش تنظیمات سایت مراجعه کرده باشید، قطعا بخش آدرس دهی بخش های مختلف سایت را مشاهده کرده اید. در این بخش با آدرس دهی SEO Friendly در وردپرس آشنا می شویم.

آدرس دهی SEO Friendly چیست؟

قبل از آموزش تنظیمات آدرس دهی SEO Friendly در ورد پرس  باید با آدرس دهی بر مبنای فاکتور های سئو آشنا شوید. ادرس دهی SEO Friendly آدرسی است که شامل کلمات کلیدی و عنوان محتوایی صفحات شما باشد. به طور مثال آدرس دهی زیر آدرس دهی مناسبی می باشد ولی آدرس دهی که دارای کلمات کلیدی محتوا نباشد منطبق بر استاندارد های سئو نمی باشد.

آدرس-دهی-seo-friendly- -ورد-پرس/http://shasparang.ir

در حال حاضر و در نسخه های جدید ورد پرس آدرس دهی اتوماتیکی که توسط ورد پرس تولید می شود برمبنای فاکتور های سئو و بر اساس عنوان صفحات سایت ساخته می شود.

تنظیمات آدرس دهی در وردپرس

شما به راحتی با مراجعه به بخش تنظیمات و در قسمت پیوند یکتا می توانید نحوه ایجاد آدرس دهی SEO Friendly در وردپرس را تنظیم کنید. همان طور که می بینید این قسمت شامل بخش های مختلفی می باشد که با انتخاب هریک می توانی نحوه آدرس دهی کلیه سایت خود را تنظیم کنید.

 

آدرس دهی SEO Friendly در وردپرس

 

  • پیش فرض: با انتخاب اولین گزینه در قسمت تنظیمات پیوند یکتا می توانید ساختار آدرس دهی صفات خود را بر مبنی شماره ای تنظیم کنید. این ساختار SEO Friendly نمی باشد و بهتر است این گزینه را برای آدرس دهی صفحات خود استفاده نکنید

 

http://shasparang.ir/?p=123

  • روز و نام و ماه نام: این نوع ساختار آدرس دهی که معمولا بر اساس تاریخ منتشر شدن نوشته های شما ایجاد می شود روش منسوخ شده می باشد. اولا از آنجا که طولانی می باشد مناسب نمی باشد و از طرفی در صورت تغییر تاریخ انتشار نوشته خود ممکن است این آدرزس تغییر کند و به سئو سایت شما آسیب وارد شود.

نام نوشته/http://shasparang.ir/2016/05

نام نوشته/http://shasparang.ir/2016/05/31

  • عددی: این نوع آدرس دهی نیز توسط کاربر قابل انتخاب می باشد

 

/بایگانی/۳۱۲/http://shasparang.ir

 

  • نام نوشته: انتخاب نام نوشته می تواند بهترین گزینه از لحاظ آدرس دهی SEO Friendly در ورد پرس می باشد. چرا که انتخاب نام نوشته ساختار آدرس دهی کوتاهی می باشد که بر اساس عنوان صفحات شما ساخته می شود.

 

نوشته-نمونه/http://shasparang.ir

  • ساختار دلخواه: انتخاب ساختار دلخواه معمولا برای سایت هایی استفاده می شوند که دارای داده های زیادی می باشند. به طور مثال در سایت های خبری که روزانه اطلاعات زیادی منتشر می شود می توانید با تنظیمات مناسب آدرس دهی مناسبی را در سایت خود ایجاد کنید. تنظیمات دلخواه با استفاده از تگ های ورد پرسی که داخل دو علامت % % می باشند قابل تنظیم می باشد برای مثال استفاده از آدرس دهی سایت را براساس  /%category%/%postname%/تنظیم می کند.

نکته پایانی و مهم در آدرس دهی SEO Friendly در ورد پرس

در آخر باید اشاره کرد که در انتخاب آدرس دهی مناسب دقت کنید و اگر سایت شما دارای جایگاه می باشد تنظیمات آدرس دهی خود را تغییر ندهید چرا که با تغییر این بخش تمامی آدرس های صفحات شما تغییر خواهد کرد ودر نتیجه نتیجه نا مناسبی برای سئو سایت شما خواهد داشت. در صورتی که تنظیمات آدرس دهی سایت خود را تغییر دادید بهتر است url های قدیمی را به این url ها redirect  کنید تا سئو سایت شما آسیب نبیند.

دیدگاه مورد نظر خود را ارسال نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*